משרד הביטחון

מהי תביעה נגד משרד הביטחון?

ישנם מקרים לא מעטים, בהם אנשים נפגעו במהלך השירות במסגרת משרד הביטחון. אנשים כאלה רשאים להגיש תביעה כנגד משרד הביטחון על הנזקים שהסבה להם הפגיעה. חשוב לדעת, כי בהתאם לחוק הנכים, התביעה מוכרת רק במידה והפגיעה נגרמה במהלך השירות ובעקבותיו. כלומר, כאשר קיים קשר של סיבה ותוצאה בין השירות והתנאים שלו, לבין הפגיעה והנזק של הנפגע. התביעה נגד משרד הביטחון, מתייחסת גם במידה והחבלה ו/או התאונה נגרמה ו/או החמירה במהלך השירות ובעקבותיו.

מי רשאי להגיש את התביעה? מתי? וכנגד מי?

כל מי שנפגע בעקבות המצבים שפורטו לעיל, במסגרת השירות שלו במשרד הביטחון, רשאי להגיש תביעה בגין הנזקים. הנפגע יכול להיות חייל המשרת בשירות חובה, קבע או מילואים, אנשי השב"כ, השב"ס, וכדומה. במידה והנפגע מת כתוצאה מהתאונה ו/או המחלה, היורשים או התלויים בו, כגון: בן זוג, ילדים ו/או הורים, רשאים להגיש את התביעה על כך. את התביעה מגישים כנגד קצין התגמולים באגף השיקום של משרד הביטחון, עד שלוש שנים ממועד השחרור של התובע משירות פעיל.

מהם שלבי הטיפול בתביעה?

בשלב הראשוני על הנפגע לדווח לממונים עליו מטעם משרד הביטחון על התאונה ו/או החבלה, ולפנות לקבל טיפול רפואי. במידה והתרחשה תאונה יש למלא את דו"ח הפציעה עם כל הפרטים שקשורים לאירוע ולהחתימו על ידי הקצין האחראי. התביעה להכרה בזכות מוגשת לקצין התגמולים. לאחר מכן, וועדה רפואית תזמן את התובע, והיא תקבע האם אכן נגרמה לו נכות מהתאונה ו/או החבלה, ותעניק חוות דעת על הקשר שבין התאונה ו/או המחלה לשירות. הפיצוי יקבע בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לנפגע, הנעים מ-9% ועד 20% ומעלה. על החלטותיה של הוועדה הרפואית ניתן להגיש ערר לוועדה הרפואית העליונה, שעל החלטותיה ניתן לערער בבית המשפט המחוזי.

למה חשוב להיות מיוצגים על ידי עורך דין?

למשרדנו ניסיון רב בייצוג הנכים של משרד הביטחון בוועדות השונות, וכן בהגשת ערערים לבית המשפט על החלטות קצין התגמולים. אנו מלווים את הלקוח בכל שלב מהשלבים השונים. החל מקבלת התיק, התנהלות מול משרד הביטחון ומול הועדות הרפואיות השונות וכלה בדיונים בבתי המשפט במידת הצורך.

נשמח לתת לכם יעוץ מקצועי: 050-578-6480 •08-660-3221

יצירת קשר

לייעוץ ומידע חייגו:
050-578-6480 •08-660-3221
או מלאו פרטים:

*המידע המובא באתר הינו מידע כללי בלבד ואינו בגדר יעוץ משפטי. המידע אינו מהווה אסמכתא משפטית ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי מתאים והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

Call Now Button דילוג לתוכן