ועדת סמים

עומדים בפני ועדת סמים? רוצים לדעת מהי? כיצד ניתן להשפיע על ההחלטות שיתקבלו בה? ומה המשמעות שעורך דין מקצועי ייצג אתכם בה? במקרה ואתם עומדים בפני ועדת סמים, תוכלו ללמוד על כך יותר במאמר שלפניכם.

מהי ועדת סמים?

המשך שירותו הצבאי של חייל שהורשע בעבירות סמים שונות, נידון במסגרת וועדת סמים. בוועדת סמים נקבע למעשה האם קיימת סיבה מוצדקת לשחרור החייל משירות צבאי, או שמא יש להשאירו במסגרת. גם כאשר הוחלט בוועדה להשאיר את החייל, הוועדה גם ממליצה באילו תנאים לעשות זאת. למשל: האם להעביר את החייל ליחידה אחרת, להצמיד לו ליווי של חונך, וכדומה. בסיכומו של דבר, מה שיוחלט בוועדת הסמים הוא בגדר המלצה למפקד מיטב האם לשחרר או להמשיך את השירות של  חיילים בדרגת טוראי עד סמל ראשון. כמו כן, היא מהווה המלצה לראש מחלקת הסגל לשחרור או המשך השירות של קצינים.

מתי ועדת סמים מתכנסת?

לאחר שפסק הדין של חייל שהורשע בעבירות סמים הינו תקף ובלתי ניתן לערעור, מתכנסת וועדת הסמים ודנה לגבי המשך שירותו של החייל. לאחר שפסק הדין אושר, הוועדה תדון לגבי המשך השירות של חייל סדיר בתוך 30 יום, ולא יותר מ-45 ימים. אמנם וועדת הסמים יכולה לאחר את קבלת ההחלטה מסיבות שונות, כמו: איסוף החומר ועוד, אך לא מעבר ל-45 ימים.

מה מהלך הדיון במסגרת ועדת סמים?

לפני ההתכנסות לדיון, מקבלת וועדת הסמים את תוכן ההרשעה שבה הורשע החייל ואת חוות הדעת של מפקדיו. במהלך הדיון, זכאי החייל להשמיע דבריו בפני הוועדה, בהם הוא יכול לשכנע על כשירותו לשירות בצה"ל. במסגרת זכויותיו של החייל בחוק, החייל המופיע בוועדת סמים רשאי להיות מיוצג על ידי עורך דין, והוא יכול להביא המלצות וחוות דעת התורמות להחלטה.

ועדת סמים?

עורך דין מיומן המתמצא בכל ההליך הפלילי הצבאי ובעבירות סמים, עשוי להביא לתוצאות טובות בוועדה. למשל, באמצעות טיעונים מתאימים, הוא יכול לשכנע את חברי הוועדה להמליץ  על השארת החייל בשירות הצבאי. הניסיון הרב שיש לעורך דין פליקס פרטוק בייצוג חיילים וקצינים בוועדות סמים, מוביל ישירות להשגת התוצאות הטובות ביותר עבורם.

נשמח לתת לכם יעוץ מקצועי: 050-578-6480 •08-660-3221

יצירת קשר

לייעוץ ומידע חייגו:
050-578-6480 •08-660-3221
או מלאו פרטים:

*המידע המובא באתר הינו מידע כללי בלבד ואינו בגדר יעוץ משפטי. המידע אינו מהווה אסמכתא משפטית ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי מתאים והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

Call Now Button דילוג לתוכן