הדין המשמעתי

זומנתם לדין משמעתי? רוצים לדעת על הזכויות שלכם במהלכו? הדין המשמעתי בצה"ל הוא תהליך שכמעט כל חייל חווה במהלך השירות. במאמר שלפניכם תוכלו ללמוד יותר על הדין המשמעתי, על הזכויות שלכם, וכיצד באמצעות ייצוג מקצועי ויעיל תוכלו לעבור אותו בצורה הטובה ביותר.

הדין המשמעתי ככלי לאכיפת משמעת

הדין המשמעתי, הינו הליך אינטגרלי מחוק השיפוט הצבאי. מטרתו של הדין המשמעתי הוא לתת למפקדי צה"ל את הסמכות לאכיפת משמעת, ללא אמצעים משפטיים כאלה ואחרים הכרוכים בסדרי דין כמו ראיות ועדים. הדין המשמעתי הוא למעשה דיון, שבו שופט המפקד חייל על עבירה משמעתית שבה הוא מואשם.

זכויות החייל במסגרת הדין המשמעתי

לחייל מספר זכויות במסגרת הדין המשמעתי. כך למשל, מפקדו של החייל, או כל גורם מוסמך אחר רשאי להגיש נגדו תלונה על עבירה מסוימת, עד שבוע ימים בלבד מהמועד שבו היא בוצעה, או שבו נודע עליה לראשונה. כמו כן, החייל רשאי לפני תחילת הדיון לעיין בפרטי התלונה ובמסמכים שהובאו לקצין השיפוט, להודות באשמה או לכפור בה במהלך הדיון, ועוד.

זכותו של החייל לייצוג במסגרת הדין המשמעתי

אם בכל הליך משפטי בבתי הדין הצבאיים, כנאשמים הנכם זכאים לייצוג הולם מטעמכם, הרי שבהליך הדין המשמעתי אין לכם זכות ייצוג. יחד עם זאת, הנכם זכאים להתייעץ עם עורך דין קודם הדיון. זהו בדיוק מקומו של עורך דין מיומן והבקיא בתחום להיכנס. משרדנו מעניק לכם ליווי משפטי לאורך כל התהליך. כמו כן, הוא גם ייעץ לכם בשלבי החקירה השונים, ויכין אתכם היטב לקראת המשפט.

מקומה של חוות דעת בדין המשמעתי

במסגרת ההליך המשמעתי, ניתן להגיש חוות דעת של סניגור, אשר מחובתו של קצין השיפוט להתייחס אליה. בכדי להשיג את מקסימום תועלת ההשפעה שחוות דעת כזו יכולה להעניק לדיון, רצוי שהיא תיערך על ידי עורך דין המכיר את נבכי הליכי הדין המשמעתי בצה"ל. לאור ניסיונו הרב של עו"ד פליקס פרטוק הוא יוכל להציג בחוות הדעת שיקולים וטיעונים מגוונים על סמך ראיות, פקודות הצבא, אישיות הנאשם ועוד. בכוחה של חוות דעת כזו להשפיע על החלטת קצין השיפוט, ולהוביל לתוצאה טובה יותר לנאשם.

הניסיון העשיר שצבר עו"ד פליקס פרטוק במסגרת הסנגוריה הצבאית, מאפשר לו ללוות אתכם לאורך כל הליך הדין המשמעתי שלב אחרי שלב, ולהשיג עבורכם את התוצאות האופטימליות.

נשמח לתת לכם יעוץ מקצועי: 050-578-6480 •08-660-3221

יצירת קשר

לייעוץ ומידע חייגו:
050-578-6480 •08-660-3221
או מלאו פרטים:

*המידע המובא באתר הינו מידע כללי בלבד ואינו בגדר יעוץ משפטי. המידע אינו מהווה אסמכתא משפטית ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי מתאים והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

Call Now Button דילוג לתוכן