כיצד בוחרים עורך דין גירושין?

Home » מאמרים » כיצד בוחרים עורך דין גירושין?

משפט חכם אומר כי אנחנו בוחרים עם מי להתחתן, אך לעולם איננו יודעים ממי נתגרש. כך שיש להיעזר בשירותיו של עורך דין גירושין המתמחה בתחום, החל מהתכנון הראשוני לפרידה ועזיבת הבית ועד להשלמת כלל הפרטים הכספיים והסדרי הראייה.

אהובת הנעורים שסחררה את ראשנו בתחילת הקשר הפכה אט אט לשטן בהתגלמותו, או שמא הבחור החמוד והביישן שבטוב ליבו כבש את ליבך מצליח להפוך את חייך לגיהינום עלי האדמות, הרגשת המחנק הולכת ומעצימה וכנראה שפירוק החבילה הזוגית היא הפתרון היחידי בעבורכם.

חשוב להבין כי ברגע בו המילה גירושין הפכה רלוונטית בעבורכם, היחסים בינכם ובין בן הזוג הופכים לטכניים וענייניים, ולכן על כל אחד מבני הזוג לייצג את האינטרסים שלו בצורה הטובה ביותר, וזאת ללא שום קשר לאינטימיות המופלאה שחלקתם בעבר.

מציאת עורך דין גירושין איכותי

נתון סטטיסטי מדהים מראה כי בישראל קיים עורך דין אחד על כל אלף תושבים, עובדה המובילה לכך שלא לכל עורכי הדין יש פרנסה, ולכן ישנם עורכי דין רבים העוסקים בתחום מסוים מבלי שהתמחו בכך, או מפנים לקוחות לקולגות בעבור דמי תיווך, ולא באמת לפי מידת האמונה שלהם כי עוה"ד יצליח להשיג בעבורכם את התוצאה המיטבית.

בבחירת עורך דין גירושין נסו להיעזר תחילה בהמלצות של חברים, אך זכרו כי דווקא חוות הדעת הגלויות בכל הנוגע לגירושים, הינן מוטות, שכן כל אחד מהצדדים מעוניין להציג עצמו כמנצח בהליך המכאיב: "לא השארתי לה כלום, אבל בשביל הילדים החלטתי לתת לה את הבית עד שהם יהיו בני שמונה עשר".

במקרה זה, ישנו משקל נכבד לחוות הדעת האנונימיות ברשת האינטרנט, המאפשרות לגולשים להיות אמיתיים ולומר את דעתם המדויקת אודות עוה"ד אשר ליווה אותם. סביר להניח שתמצאו חוות דעת כמו: "עורך הדין שלי השקיע מאמץ בהסדרי הראייה הטובים שקיבלתי, אבל הפסדתי את הג'יפ החדש".

עורך דין גירושין ותוכנית פעולה אופרטיבית

כבר בפגישה הראשונה, עורך דין גירושין איכותי יתווה בפניכם תוכנית פעולה מפורטת בעבור כל שלבי תהליך הגירושין, ולא ייתן לכם הוראה ערטילאית ו"נראה מה עושים בפגישה הבאה שלנו". במקרה שזוהי התשובה שקיבלתם, היו בטוחים כי במהלך כל התהליך אתם רק תגיבו לצדדים של הצד השני, ולא תיזמו פעולות חשובות שיאפשרו לכם להשיג מנוף להשגת המטרות והיעדים שלכם.

בכדי להבין את ההתנהלות של בעלי המקצוע השונים בתחום, היפגשו ודברו עם מספר עורכי דין, אך עשו זאת במהרה, בכדי שתוכלו לקבל החלטה נכונה ומהירה שתוביל אתכם ליזום פעולות שיועילו לכם. אל תפחדו להחליף עורך דין שאינכם מרגישים איתו בנוח אפילו באמצע התהליך, עדיף לעצור את השיטפון ולא להמשיך ולזרום איתו.

שכר טרחה עורך דין גירושין

רבים עסוקים כל העת בשורה התחתונה ולא באיכות השירות והתוצאות אותן ישיג עורך דין גירושין בעבורכם. כך שבהחלט סביר ששכר הטרחה של עורך דין מסוים יהיה פי כמה וכמה משכרו של עורך דין אחר, ולא רק בשל העובדה שהוא מפורסם, אלא בזכות היכולות שלו להשיג בעבור לקוחותיו הפחתה או תוספת בדמי המזונות, הטבה כלכלית המתבטאת במאות אלפי שקלים עד להגעת הילדים לגיל שמונה עשרה.

היתרונות של עורך דין גירושין אינם מתבטאות רק בתוצאות אותן ניתן לכמת, אלא גם בשיפור איכות החיים בזכות פגישה שבועית נוספת של האב עם ילדיו, או הסרת צו עיכוב יציאה מהארץ ושירותים נוספים שערכם גבוה בעשרות מונים משכר הטרחה אותו שלמו לעורך הדין בעבור שירותיו.

* המידע המובא באתר הינו מידע כללי בלבד ואינו בגדר יעוץ משפטי. המידע אינו מהווה אסמכתא משפטית ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי מתאים והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.